اعلام حمایت اعضای کنسرسیوم دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی الکترونیکی از میزبانی مهرالبرز

حمایت همه جانبه موسسات و دانشگاه های الکترونیکی

از میزبانی موسسه آموزش عالی مهرالبرز

در برگزاری چهاردهمین کنفرانس ملی و هشتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی  الکترونیکی در اسفندماه ۹۹

شصت و ششمین جلسه روسای موسسات و دانشگاه های الکترونیکی (کنسرسیوم موسسات و دانشگاه های الکترونیکی غیردولتی) در روز سه شنبه ۱۶ دی ماه از ساعت ۸ الی ۱۰ صبح  به صورت آنلاین به میزبانی مهرالبرز برگزار گردید.

در این جلسه سرکار خانم دکتر امین صالحی معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی مهرالبرز و قائم مقام دبیر کنفرانس گزارشی از اهداف، برنامه ها و پیشرفت اقدامات انجام شده کنفرانس را برای اعضاء به تفصیل بیان داشتند.

اعضاء ضمن ارائه پیشنهادات تکمیلی برای بهبود و ارتقاء کنفرانس مراتب آمادگی خود را برای حمایت مادی و معنوی و مشارکت همه جانبه موسسات و دانشگاه ها اعلام داشتند. همچنین از اینکه برای نخستین بار و بعد از ۱۴ سال، میزبانی کنفرانس بر عهده یک موسسه آموزش عالی الکترونیکی غیردولتی و تخصصی (مهرالبرز) گذاشته شده است، اظهار خوشحالی نمودند و آمادگی خود را برای میزبانی سال های بعد اعلام داشتند.

در این جلسه مقرر شد آرم همه موسسات در وب سایت کنفرانس به عنوان حامی درج شود و همچنین مقرر گردید. موسسات متناسب با توانمندی ها و علاقه مندی ها در بخش های مختلف کنفرانس مشارکت نمایید. ارائه مقالات به کنفرانس، بیان تجارب و موفقیت های اعضاء در میزگردهای تخصصی و نمایشگاه های مجازی، شرکت در کارگاه ها و… از سایر موارد همکاری می باشد.

در بخش پایانی نشست سرفصل های مشکلات و موانع پیش روی موسسات و دانشگاه های الکترونیکی و کم توجهی وزارت علوم به کیفیت توسعه آموزش مجازی در دانشگاه ها و محدودسازی اختیارات و فعالیت های موسسات  بیان گردید.

مقرر شد اهم چالش ها و فرصت های پیش رو در توسعه یادگیری الکترونیکی در دانشگاه ها و موانع پیش رو در قالب گزارشی در شورای سیاستگذاری کنفرانس ارائه گردد و همچنین طی نشستی با حضور معاون محترم آموزشی وزارت علوم، جناب آقای دکتر خاکی صدیق و مدیران مرتبط، چالش های پیش رو مطرح و چاره اندیشی شود.

اعضای جلسه: دکتر عرب یزدی (ایرانیان)، دکتر میرزایی (نورطوبی)، خانم بیات (فاران مهردانش) دکتر کیانی نژاد (برخط اهواز)، دکتر غلامعلی (قرآن و حدیث)، دکتر فاخری (رایانه ای جهان نما).